IPhone 4S özellikleri ve fiyatı

Merakla beklenen Apple’ın digital oyuncağının yeni modeli iPhone 4S gün yüzüne çıktı. İPhone 5 olarak dedikodusu çıkan Apple, yeni ürününü 4S olarak adlandırdı. Hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Apple bu stratejisi ile Iphone’u 4S ile 4 kez satmayı başardığına inanıyorum. 14 Ekim de 20 ülkede satışa sunulması beklenen 4S yıl sonuna doğru Türkiye’ye gelecek.

IPhone 4S‘i diğer modellerinden ayıran özellikler nedir diye soracak olursanız;

  • 4S Çift çekirdekli A5 işlemciye sahip. Bu işlemci sayesinde Iphone 4’den 2 kat daha hızlı çalışarak 7 kat daha hızlı grafik özelliklerine sahip.
  • Yenilenen bataryası ile; 40 saat müzik dinleme, 10 saat video izleme, 9 saat kablosuz internet kullanabilme( Wi-fi), 8 saat 3G ile konuşma süresi ve 6 saat internette gezinme olanağı sağlıyor.
  • Veri indirme hızı 7.2 Mbps den 14.4 Mbps çıkarılmış.
  • 1080p viedo kaydı yapabilen kamera, 5 lensli, 3264 x 2448 çözünürlükte 8 Megapiksel kalitede fotoğraf çekebilme özelliğine sahip.
  • Gelelim iPhone 4S’i 4S yapan özelliğe; Siri denilen bu yeni Apple teknolojisi sayesinde İphone’nuza bugün havanın kaç derece olduğunu, para piyasası, randevularınızı sesli bir şekilde sorup yanıtını alabileceksiniz. Anlayacağınız telefonunuz mini asistanınız olacak. (Siri özelliğini gerçek asistanlar sevmeyecek sanırım)
  • Beta versiyonunda olan Siri İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini anlayabiliyor.

Fiyat hakkında şimdilik net bir bilgiye sahip değiliz. Fakat İphone 4 ile aşağı yukarı fiyat değerinde olacağını düşünüyorum.

[stextbox id=”info”]Son olarak kendi görüşlerimi belirtmek istiyorum; İphone 4 almayı düşünenler için tavsiyem, 4S’in Türkiye’ye gelmesini beklemek. Gerçekten hız konusunda diğer mobil cihazlara göre dudak ısırtıcı. Fiyatın fazla oynayacağını sanmıyorum…[/stextbox] Eleştiri ve rakip marka tahminlere geçersek, yakın zamanlarda Google’ın Motorola Mobil’i alması sonucunda piyasa nasıl telefonların geleceğini az çok tahmin edebilirsiniz. Android‘in de IOS(iPhone OS) geçmesini de hesaplarsak Apple’ın bu hamlesi Google’ın gelecekte üreteceği telefonun 4S’den baskın ve rağbet göreceği kesin.

Iphone 4S Videosu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cCrdiKo0kIc[/youtube]

Tanıtıldığı bölüm

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.