Format atmadan bilgisayarı hızlandırmak

Xp ve benzer vista kullanıcalarına daha çok hitaben bu yazı. Coğu zaman yapmışızdır bilgisayar yavaşlayınca hemen format atmayı. Bilmeyenlerde servisine götürmüştür. Durun bunlara son vereceğimiz birkaç taktikle format atmadan bilgisayarı hızlandırabilirsiniz. Nasıl mı, anlatalım.

Windowsunuzun c sürücüsünde yüklü olduğunu kabul ediyoruz ve yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. İlk olarak temizliğe başlayın; Bilgisayarım’dan C sürücüsüne gelip sağ tuş Özelliklere gelin, resimdeki gibi. Disk Temizleme işlemini yapın. Temizliğinizi yaptıktan sonra Başlat-Çalıştır msconfig yazın çalıştırın. Başlangıç sekmesine gelin kullanmadığınız işinize yaramayan programların tikini kaldırın.

Burada dikkatli olun antivirüs gibi programların tikini kaldırmayın sonra antivirüs sisteminiz kapanabilir. İstenmeyen programların tikini kaldırdıktan sonra uygula ve tamam deyin.Karşınıza bilgisayarı yeniden başlat çıkacak kabul etmeyin sonra o iş. 3. olarak tekrar Bilgisayarım’dan C sürücüsüne gelip sağ tuş özelliklere gelin.

Durun! (Bilgisayar yeniden başlatılacağı için sitemizi sık kullanılanlar veya linki kaydedin) şimdi devam edin; Araçlar sekmesine tıklayın, Hata Denetimi Şimdi Denetle tıklayarak iki tikide tikleyip Başlat deyin. Şimdi yeniden bilgisayarınızı başlatın. Mavi ekran çıkacak orayı atlamayın! bırakın hata denetimini yapsın. Hata denetimi olayı bittikten sonra son olarak gene bilgisayarım c sürücüsü sağ tuş Özellikler Araçlar sekmesine gelip Disk Birleştirme deyin diskinizi birleştirmeye başlayın.

Bu anlatıklarımızla bilgisayarınızdan 4 adımda eskisine nazaran daha iyi performans alabilirsiniz. Tabi biraz zamanınızı alabilir. Bunları yaptıktan sonra gene bir verim alamıyorsanız son çare olarak windowsunuzu yeniden kurabilirsiniz.

“Format atmadan bilgisayarı hızlandırmak” üzerine 3 yorum

  1. Yha Admin Kardeş Sana ßişey Dicem Başlatan çalıştıra girip msconfig Yazıom Bişey acılıo kırmızı bişey Ama acmıo neden ?

    Yanıtla

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.