After Effects video arka plan yapma

Evde bir video çektiniz sabit arka plan rengini veya görüntüsünü beğenmediniz. After effects ile videonuza arka plan rengi veya havai adalarının resimini koyabilirsiniz. Böylece izleyicilerniz sizi havai adalarından video çekiyomuş gibi görür.
Adobe’un programlarından biri After Effects . Bu program ile profesyonelce video düzenleyebilir, animasyon, klip, reklam, inro gibi uygulamalar yapabilirsiniz. After effects’i tanıdıktan sonra videoya nasıl arka plan vereceğimizi öğrenelim. Ancak videomuz sabit kamera ile çekilmesi lazım.

After Effects Cs4 programını indir link yardımı ile edinebilirsiniz. Programın hali hazırda olduğunu var sayarak After effects programını açarak başlayalım. Videomuzu After effects ekliyoruz. Katman listesine sağ tıklayın (resimdeki gibi)

sağ tuş New-Soild.. seçin. Color rengini pembeye yakın bir renk seçin ok deyin. Gelen katmanı video katmanın altına sürükleyin.Ardından sağ taraftaki resimdede görüldüğü gibi Effects Presets panelinden Keylight aratın ve videonuzun üzerine sürükleyin. Dananın kuyruğunun koptuğu yer burası şimdi. Videonuza uyguladığınız Keylight’ı programın sağ panelinde görebilirsiniz. Oradaki Screen-Colour‘dan renk seçme aracını ve ardından sabit arkaplan
rengini seçin. Sonra tekrar Effects Presets
panelinden Auto Color efektini bulup videonuza uygulayın. Bitmek üzere şimdi herhangi arka plana istediğniz resim import edin After effects‘e. Ardından o resimi katman listesine, videonuzun altına sürükleyin ve pembe renki katmanı disable yapın.

Eğer okuyarak uyguladıysanız After effects ile video arka plan resmini yerleştirmişsinizdir. Önemli olan burada New-Soild, Keylight ve Auto Color efektleri, Screen-Colour işlemlerini yapabilme….

“After Effects video arka plan yapma” üzerine 4 yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.