Hijyen için kendini temizleyen klavye

Bir klavyenin bir klozet oturağından daha fazla bakteri barındırabildiğini biliyormuydunuz. Varsayım sonuçta bu olabilirde! düşünün internet cafe, toplu yerlerde neden olmasın. H1N1 virüsü gribi gibi nedenlerden dolayı Vioguard isimli şirket kendi kendini temizleyen klavye üretti.

Hijyen konusuna çözüm getirmek için kendi kendini temizleyen klavye olarak yapılmış. Kullanılmadığı zaman kapalı bir kutu içinde duran klavye, yerleştiği kutunun içinde iki adet 25 watt gücünde ultraviyole lamba ve kızılötesi algılayıcı yardımı ile elinizi önüne getirdiğinizde kayarak yuvasından çıkıyor. Lambalarla 90 saniye içinde klavye kendi üzerindeki virüs ve bakterileri kaldırabiliyormuş. Gelde şimdi bunları hastanelerde kullanma. Hastane laboratuvarları, sağlık kuruluşları için idealdir kendini temizleyen klavye. Tabi bu diğerlerine benzemediği gibi fiyatıda benzemiyor sadece 899 dolar… Kendini temizleyen klavye videosunu izleyerek görebilirsiniz.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.