Ugg botlar ayaklara zararlı

Ugg botu giyen kızların ayakları uf oluyormuş. Hani şu uzay botuna benzeyen, en rahat ayakkabı olarak bilinen ayakları sıcak tutan en çok bayanların kullandığı ugg botları. Zamanın modası Ugg botların ayaklara, bu yoldanda sağlığa zarar vermekte. Nitekim ayaklarımız vucudumuzun aynasıdır.

Bayanların ve genç kızların tercih ettiği sağlıklı olmayan Ugg botları, Britanya Osteopati tıp okulunda yapılan araştırma sonucunda okulun başkanı Ian Drysdale açıklaması ile ayak sağlığına zarar verdiğini söyledi. Ayakların bot içinde sağa sola kaydığını ve bu yüzden eklem yerlerinde aşınma olabildiğini, ayak bileğinin yanlış pozisyonda durduğunu, uyluk kemiğinin pozisyon değiştirdiğini ve pelvisteki a normal hareketlerin belde sorunlara yol açtığını söyledi. İç desteği olmayan botların bilek, diz, kalça ve belde problemlere yol açabildiğini açıklayan başkan bu botların dışarıda giyilmek için tasarlanmadığı bir tür ev ayakkabısı olduğunu belirtti.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.