Oyunları 3d oynama programı

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak bütçe yönünden biraz zor olsada ister istemez ayak uydurmak zorunda kalıyoruz, merak yüzünden. Sinema ile popülerleşen üç boyutlu görsel teknolojiyi elde olan kısıtlı imkanlarla, küçük bir program yardımı ile profosyonelce olmasada kullabiliriz. Anlıyacağınız iz3d adlı program sayesinde directx ile çalışan her oyunu özel monitöre ihtiyaç duymadan 3d olarak oynayabilirsiniz. Yanlız 3d gözlük ve iz3d programı ile. Gözlüğü kendinizde yapabilirsiniz, evinizde o imkan varsa. Veya kağıt bir gözlük satın alabilirsiniz.
Gözlüğün var olduğunu sayarak yazıya devam ediyorum. Programı buradan indirip kurun. Kurduktan sonra ayarlama ekranındaki enable stereo altınıda anaglyph olarak seçip Appy ‘den uyguluyoruz. Oyuna girdikten sonra bir kaç ayar geliyor uygun olanı seçip oyunu 3d olarak oynuyoruz.
Programdan kurtulmak için directx menüsündeki disable stereo seçerek devre dışı bırakabilirsiniz. Veya tamamen kaldırabilirsiniz.

“Oyunları 3d oynama programı” üzerine 5 yorum

  1. Teşekkürler bende bunu arıyodum ama 3d gözlük bulmak kolay değil gazetelerin dağıtmasını bekliyoruz 🙂

    Yanıtla

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.