Keops Piramidinin sırları

Yaşamdan bir dize yazılar ile merhaba. Binlerce yıl önce yapılan piramitlerde bugün bile hala binlerce sır yatmakta. Bunlardan biride Keops piramiti. Yapılışı ve içersindeki sırları hala çözülememiştir. Gize bölgesindeki bu piramitin yapı bakımından değilde diğer olağan üstü işlerlerinden topladığımız bilgiler ile sırlarından bahsedelim;

-Piramit kimin adına yapılmışsa onun bulunduğu odaya yılda sadece 2 kez güneş giriyormuş. Bu zamanlar ise doğduğu ve tahta çıktığı günlermiş.
-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğu için bunları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüş.
-Piramitin içindeki süt birkaç gün süreyle bekletildiğinde taze kalır sonunda bozulmadan yoğurt olurmuş. -Kirletilmiş suyu birkaç gün piramitin içersinde bırakılan su birkaç gün içinde arıtılmış olarak olurmuş.
-Büyük piramit dünyanın kara kitlesinin merkezinde bulunuyormuş.
-Yazın soğuk, kışın sıcak olurmuş.
-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiçbir koku vermeden bir müddet sonra mumyalaşırmış.

Bu verilere bakarak teknoloji ilerliyormu geriliyormu belli değil. Şimdiki iphone, Xbox Project Natal, Panama kanalı gibi aletler ve yapılar ile bu piramiti karşılaştırırsak eğer, dünyaca çok geri kalmışız demektir öyle değilmi.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.