Hızlı erişim klasörünü temizlemek

Hızlı erişim klasörü, bilgisayar kullanıcılarının sık kullandıkları dosya ve klasörlere hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayan bir özelliktir. Bu klasör, kullanıcıların önem verdikleri dosyaları veya sık kullandıkları uygulamaları kolayca bulmalarını ve erişmelerini sağlayarak iş verimliliğini artırır.

Domain ortamında kullanılan bilgisayarlarda ortak klasörleri hızlı erişime eklediğinizde klasörün credential(kimlik bilgileri) eklemiş olursunuz. Domain kullanıcı şifresi değiştirildiğinde veya hızlı erişim klasörüne yanlış şifre ile kayıt edildiğinde, klasör sunucuya hatalı şifre ile istek gönderir. Hatalı şifre denemeleri sonucunda domain hesabı kilitlenmiş olur. Buna sorun oluşturan hızlı erişim klasörü tamamen temizlemek için klasör seçenekleri, SeçeneklerGenel altında bulunan Dosya gezginini geçmişini temizle butonu yardımı ile tek tek temizlemek yerine tek tıkla temizleyebilir siniz.

Hızlı erişim klasörünü temizlemek aynı zamanda gereksiz içerikleri kaldırarak ve düzenli bir çalışma ortamı sağlayarak bilgisayarlarının performansını az da olsa etkiler. Özellikle ağ üzerinden çalışan klasörler ekli ise, her defasında arka planda istek göndermemiş olursunuz.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.