Usb Virüs Engellemesi

Usb belleğinizi kaç kere virüsten korudunuz veya korumadınız, bunun sonuçlarınada kaç kere katlandınız bilemeyiz. Her zaman kullanırız usb bellekleri, nereye gidersek yanımızda… ve bununla beraber bulaşan virüslerde yanımızda. Peki nasıl bu virüsleri engelleyebiliriz ?. Engellemek zor , usb virüs engellemesi programları var ama onlarda durduramıyolar her geçen gün farklı türde virüsler usb ile çoğalıyor… İşin hikaye kısmını geçelim usb ye virüs girmemesi için bir kaç önlem alabilirsiniz. Nasıl mı ;

1. savunma taktiği = Windows’un Otomatik Çalıştır özelliğini kapatarak virüslerin otomatik çalışmasını engelleyebilirsiniz.
Windows XP Professional İçin ;
Başlat menüsünden Çalıştır’a tıklayın. Gelen pencereye Gpedit.msc yazıp Enter’a basın. Grup İlkesi penceresi açılacaktır. Burada Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem yolunu izleyin.
Sağda resimdede görüldüğü gibi listede Otomatik çalıştır özelliğini kapat seçeneğine çift tıklayın

Windows Vista İçin;
Başlat menüsünden Aramaya Başla kutusuna Gpedit.msc yazıp Enter’a basın.
Açılan pencerede Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Otomatik Kullan İlkeleri yolunu izleyin. Ayrıntılar sekmesinde Otomatik Kullan’ı Kapat seçeneğine çift tıklayın…

2. savunma taktiği =
Başlat > çalıştır > regedit yazın enter layın. Sonra
HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Services > CDROM yolunu izleyin. Autorun’a çift tıklayın. 1 yazan yeri 0 olarak değiştirin ve kaydedin.

3. Savunma taktiği =
Başlat > çalıştır > regedit yazın enter layın. Sonra HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion >Policies > Explorer yolunu izleyin. NoDriveTypeAutoRun’a çift tıklayın. Buradaki değeri 0xFF olarak değiştirin ve kaydedin.

Bu 3 savunma stratejisi ile usb yi veya usb den gelen virüsleri engelleyeblirsiniz.

“Usb Virüs Engellemesi” üzerine bir yorum

  1. Geri izleme: Usb antivirüs programı | Digital Dünyam

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.