Türk polisi virüsü

Dolandırıcılıkta limit yok vesselam. Her gün yeni bir yöntemle insanların zaaflarını kullanarak soymaya çalışan hırsızlar teknolojiye her zaman ayak uydurmayı başarmıştır. Bu aralar çıkan Türk polisi virüsü bilgisayara bulaşarak bütün sistemini kitleyip kullanıcıya müzik, illegal dosya indirdiniz bahanesiyle ücret talep ediyor.

polis-virusu

Resimdeki gibi ekranda çıkan virüsü temizlemek için başka bir bilgisayardan antivirus programı indirerek virüslü bilgisayarı güvenli mod da açıp indirip aktardığınız(flash bellek, cd vs.) antivirus programını yüklemeniz gerekir.

Bilgisayarı güvenli mod da çalıştırabilmek için; bilgisayarınızı tamamen kapatıp tekrar açın. İlk açılışta F8 tuşuna bir kaç kez basıp resimdeki pencerenin gelmesini sağlayın. Buradan Güvenli Mod seçeneğine gelip başlatın.

bilgisayari-guvenli-modda-calistirma

Güvenli modda bilgisayarınız açıldıktan sonra antivirüs programını yükleyip, genel tarama yapmasını sağlayın. Sahte polis virüsünü temizleyen en çok önerilen Combofix antivirüs programını kullanabilirsiniz. Combofix Malware Trojan temizleyici programı Buradan indirebilirsiniz. Bu adımları yaptıktan sonra yüklediğiniz antivirüs programı gerekli müdahaleyi yapıp virüsü silerek bilgisayarınızı eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Sahte polis virüsü, genel olarak antvirüs programı yüklü olmayan veya antivirüs programı güncel olamayan bilgisayarlara bulaşmaktadır. Eğer antivirüs programı güncel olmayan bilgisayara bulaşmışsa bu virüs, önerim ilk önce mevcut antivirüs programını güncellemeniz. İkinci bir Combofix gibi program yüklediğinde diğer program ile çakışabilir.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.