Seninki kaç santim kampanyası

1971’den bu zamana dünyanın her köşesinde çevre katliamına karşı mücadele eden örgüt Greenpeace’in, küçük balık avlanmasına karşı oluşturduğu kampanya. DD olarak kampanyada destek vermek amacıyla yazıyoruz.

kacsantim.org‘nin açıklaması ile küçük balıkların avlanmasıyla balık stokları 2050’de tükenecek. Balıkların bittiği gün deniz yaşamı da bitecek. Eğer böyle devam ederse dünyadaki balık stokları 2050’de tükeneceğini belirtiyor…

İnsanları bilinçlendirip, denizlerdeki ekosistemin yok olmasını engellemek için yavru balık avını durdurarak düzeltebiliriz. Çünkü yetişkin bir balık ortalama 8 milyon adet yumurta bırakmakta. Eğer bu balığı yavru iken avladığımız da aynı zamanda gelecekteki 8 milyon adet balığı da avlamış oluyoruz. Greenpeace kampanyası hakkında daha fazla bilgi, destek vermek için web sitesini ziyaret edebilir siniz; www.kacsantim.org

Farklı bakış açısıyla yaklaşan arkadaşlara özür dileriz, Seninki kaç santim sorusu bayanlar arasında pek kullanılmayıp, bilinmese de erkekler arasında gidip-gelen bir trend olduğu kesin. Hatta bunun arkasından gelen Neden daha büyük olmasın gibi reklam sloganları bu sorunun önemini arttırmakta. İlk bakışta kampanyanın farklı algılanması normaldir. 🙂 Yazımızı okuduktan sonra, elinde mikrofonla dolaşan bir çevrecinin seninki kaç santim sorusuna şaşırıp afallamayıp vereceğiniz cevabın hazır olacağını düşünüyoruz.

Yakaladığınız balıkların uzunluklarını yorumlara bırakabilir siniz…

“Seninki kaç santim kampanyası” üzerine 4 yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.