Outlook Türkçe dil ayarı ve diğer ayarlar

Micrsoft’un hotmail yerine geçen outlook servisi yeni olduğu için bazı ayarlar karışmış olabilir. Veya yeni bir @outlook hesabı alıydasanı bu hesabınızla ilgili ayarlar dilini Türkçe’leştirme ayarlar yapmak için outlook posta ayarıyla yapılabilmekte.

Sade minimalist görünümü ile kendini sevdiren outlook fazla sadeliğinde olsa gerek bazı şeyleri gözden kaçmakta. Türkçe dil ayarı ve diğer ayarları yapmak için sağ üst köşede hesap isminizin yanında bulunan İngiliz anahtarına(dişli çark) tıklayarak More mail settings(Diğer posta ayarı) seçeneğine tıklayın. Gelen sayfa resimdeki gibi olacak. Buradan Language‘a gelip gelen sayfada Türkçe seçeneğini işaretledikten sonra Save butonuna outlook hesabınızı Türkçe kullanabilirsiniz.

Burada ayrıca hesap ayrıntıları, diğer hesaplardan e-posta gönderme/alma, otomatik tatil yanıtları gönderme, e-posta iletme, gereksiz e-postaları engelleme, mesajlaşma geçmişi, e-posta altına imza gibi ayarları düzenleyebilirsiniz.

“Outlook Türkçe dil ayarı ve diğer ayarlar” üzerine 2 yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.