İphone ile arabayı yönet

İphone ile yakında dünyayıda döndürürüz herhalde baksanıza farklı bir uygulama ile gene karşımızda. Bu sefer arabayı yönetiyor yanlış yazmadım araba isterseniz alttaki videoyu izleyin.

shiftdelete.net ‘in haberine göre Almanya’da Berlin Üniversitesi’ndeki araştırmacılar geliştirdikleri bir uygulama sayesinde iPhone ile bir arabayı kullanmayı başarmışlar. iDriver adı verilen iphone uygulaması ile özel olarak hazırlanmış bir arabayı gayet normal bir şekilde kullanmak mümkün. Ama çekim gücü nereye kadar bu uzaktan kumandalı arabanın. iPhone ile araba arasındaki iletişim Wi-Fi üzerinden sağlanıyor. Bu teknolojik uygulama ile direksiyonu çevirip gaz ve fren pedallarına basılabiliyorsunuz.

Bir tartışma çıkacak ehliyeti olanlar iphone üzerinden kullanıcakta, olmayanlar napıcak? Yakında çıkar iphone ehliyet kurs kayıtları başladı. 3g’li ayrı 3g siz ayrı fiyat olur. Ee o zaman coluk cocuk herkez araba kullanabilir öyle değilmi. Tabiki bu işin espirisi ve tabikide bu uygulaması bu haliyle kullanan kolay kolay olmaz, ileride geliştirilmesi ve daha güvenli hale getirilmesi gerekir. Yaa daha ne teknolojiler görücekmisiz öyle değilmi?

İphone ile arabayı yönet videosu izle

“İphone ile arabayı yönet” üzerine bir yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.