İnternet explorer çoklu dosya indirme

Uzun süreli bilgisayar kullanıyorsanız çoğu zaman dosya indiriyorsunuz demektir. Orbit, flashget vs. programları sevmiyor bu gibi programları bilgisayarınıza yüklememişsinizdir. İnternet explorer 8 kullanıcısı olarak bir kaç yerden aynı anda 6 dosyadan fazla indiremezsiniz. Neden? çünkü internet explorer sadece 6 dosyayı aynı anda indirebiliyor. Bu gibi sorunları aşmak çoklu dosya indirmek için alttaki anlatacağımız yöntemi kullanabilirsiniz.

Özellikle yavaş kaynaklı dosya paylaşım yerlerinde birden fazla aynı anda download yapmak daha mantıklıdır. Bu sınırı kaldırmak için öncelikle yazımızın hepsini bir not defterine veya world belgesine kopyalayın, kopyaladıktan sonra internet explorer tarayıcınızı kapatın. BaşlatÇalıştır ‘dan regedit yazarak çalıştırın. Sırasıyla HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_MAXCONNECTIONSPER1_oSERVER anaharını bulun, resimdeki gibi. Pencerenin sağ tarafına geçin sağ tarafında “iexplore.exe” Dword değerini arayın yoksa sağ tuş tıklayarak yeni DWORD değeri oluşturun “iexplore.exe” ismini girin değer verisini 10 yapın ve temeli Onaltılık olarak bırakın. Sonra bi altındaki …\FEATURE_MAXCONNECTIONSPERSERVER geçin. Aynen “iexplore.exe” değeri yoksa oluşturun, aynı değer verisini 10 olarak girin. Bilgisayarı yeniden başlatın, artık internet explorer üzerinden 6 dosyanın üzerinde daha fazla sayıda dosya indirebilirsiniz. Ayriyeten bunları yaptığınızda webteki gezinti hızınızda artmış olacak.

Not: Malum regedit windows veri tabanı olduğu için, herhangi bir olası sorundan dolayı mesuliyet kabul etmeyiz…

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.