Google banlaması Sandbox

Google banlaması Sandbox böyle birşey oluyormuş. Evet Digital Dünyam banlandı bu sabah bol bol özgün içerik yazmalıyız. Bu yazıyı neden yazıyorum başına gelenlerin bu sorunu halletmeleri için yazıyorum.

Öncelikle SandBox; Yeni web sitelere uygulanan bir filtreleme sistemiymiş. Bu filtre ile yeni kurulan ve çöplük siteler olarak tabir edilen, bu siteyi ziyaret etmek, bilgisayarınıza zarar verebilir yazısını ile nasibini almış sitelerin arama sonuçlarına girmesini engellemeyi amaçlamaktadır. Ve bu amacada Digital Dünyam girmiştir.

Google grafik
Peki nası oldu bu olay ? 2 gün önce sitemize Bu siteyi ziyaret etmek, bilgisayarınıza zarar verebilir yazısını aldık. Bu yazıyı nası aldık? Bu yazıyı dosyalarımızı kaynaklık eden web sitenin google tarafından zararlı dosya içeriği görüldüğü için bu yasağı almış. Ve böylede bizede sıçramış.

Peki bu zararlı dosyalar hangileri ? Bunlar genelde .js uzantılı yani javascript uzantılı dosyalardan dolayı oluyormuş. Kurtulmanın yolu js doslarını temizlemek ve sonra http://www.stopbadware.org/home/reportsearch buraya sitenizi göndermek.

Bu konu hakkında daha fazla ve farklı bilgi için tıklayın

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.