Footbo City futbol oyunu

Bir sosyal oyun ile merhaba. Öncelikle sosyal oyun termini açıklayalım. Sosyal oyunu multiplayer yani insanlarla oynayabileceğiniz, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden oynayabileceğiniz bir oyun şekli diyebiliriz. En iyi örnek Farmville‘i verebiliriz. Her ne kadar eski popülerliğini kaybetsede oynanmakta olan bir oyun farmville.

Bu yeni sosyal oyunumuz ise Footbo City. Daha çok erkeklerin rağbet edeceğini düşündüğümüz bu oyun Turkcell Pixofun ile geliştirdiği manager’lik tadında bir o kadarda eğlenceli mecra. Bir bakıma manager oyunu arkadaşlarınız ile birlikte oynanması. Ufak bir fark var oda futbolcu transferi yapılamaması. En sevimli yanıda gündelik zaman dilimine göre havanın aydınlık ve karanlık olması.

Footbo City, genel olarak bir futbol kulübü kurup; o takımın gelişmesi, maçları ve yönetilmesi ile ilgli herşeyi yapmak. İsmini dahi kendiniz belirleyeceğiniz oyundaki amaç, mekan geliştirmek için ve maç yaparak para kazanıp takımı en iyi seviyeye getirmek. Turnuvalara katılıp facebook arkadaşlarınıza karşı maç yapabiliyorsunuz.

Footbo City oyun açıklaması ;

Yerleşim Alanı : Amaç alanı moderleştirerek çeşitli aktiviteleri yapmak. Bunun sonucunda daha çılgın tafatar toplayarak futbolcuların motiveleri artmış oluyor.

Gezi ve Eğlence Alanı : Hep futbol hep tatik olmuyor, burda futbolcuların gezi eğlence gibi aktivitelerini yaptırabilceğiniz; deneyim, enerji, morel gibi etkilerini arttırabiliyorunuz. Burada dikkat edeceğiniz nokta futbolcuların kondisyonlarını düşürmeyecek şekilde yaptırmak, yoksa hep gez toz eğlen olursa kulübünüz batar.

Taraftar Evi : Taraftarınıza ne kadar önem verirseniz o kadar bağımlılık artar, moral yükselir. Taraftarı rahat ettirmek için onlara en iyi şekilde konaklayabilceği tesis ve etkinlikler yaptırmanız gerekli.

Casus Okulu : Adından da anlaşılacağı üzere casus yetiştirmek için yapılması gereken tesis. Yetiştirilen casuslarla diğer takımlardan taktik öğrenebilirsiniz.

Amigo Okulu : Taraftar toplamak için en önemli etkenlerden biri. Çarşı grubunu düşünün, onlar nası taraftar topluyorsa sizinde amigo okulunda gönderdiğiniz amigolar çevre takımlardan taraftar toplar.

Kulüp Mağazası : İyi bir mağaza kurup, kulüp ürünlerini satarak çok para kazanabileceğiniz yer. Deneyim puanınızı arttıracak etmenlerden biri.

Yönetim Binası : Kulübün merkezi diyebiliriz. Taraftara basın açıklaması, sponsor anlaşmalarının sağlandığı bina. Aslan yattığı yerden belli olur derler sözünüde unutmamak gerekir. Binayı geliştirerek bağlılık ve deneyimi arttırabilirsiniz.

Yenilenme Merkezi : Takımın dinlenmesi, enerji deneyim gibi etmenlerinin arttırıldığı nokta.

Ulaşım : Ulaşımı gelişmiş bir şehri düşünün, para akışı ve rahatlık bir o kadar gelişmiş olmaz mı?

Radyo-Tv : Gazete radyo gibi etmenlerle takıma medya desteği sağlayarak taraftar toplayarak, bağımlılğı artttırabilirsiniz.

Spor Okulu : Futbolcu yetiştirerek takıma tatikler vereceğiniz yer.

Antreman Sahası : Takımın kondisyonu arttırmak için antreman yaptığı tesis. Burada takıma çeliştli taktikleri uygulatarak maçlarda daha iyi verim alabilirsiniz.

Stadyum : Dananın kuyruğunun koptuğu yer diyebiliriz. Maçların oynandığı taraftardan gelir elde edildiği yer. Stadyumun gelişmiş olmasının neler getireceğiniz yazmaya gerek yok sanırım.

Footbo City oyunu ip ucu olarak; Tesisleri duruma göre en iyi seviyede tutup oynanan maçlardan daha fazla para kazanmak. Tesisler kötü olunca otomatikmen gelirde kötü olacaktır. Keş para kazanacağınız en iyi yer kulüp mağazasıdır.

Kendi sitesinden veya facebook üzerinden bağlanarak sosyal futbola başlayabilirsiniz.

Tıkla Footbo City oynamaya başla

“Footbo City futbol oyunu” üzerine 7 yorum

  1. Footbo City oyunu hilesi buldum arkadaşlar, yapmanız gereken, farklı bir facebook hesabı açıp arkadaş olup oradan diğer profiliniz için taraftar biriktirmek. Biriktirdiğiniz taraftarı kendi amigolarınız ile çekmek. Bir bakıma alt yapı gibi bişey. Kendi amigonuzu yakalamaz sınız heralde 😀 Farklı bir Footbo City hilesi ise o alt yapınız ile bol bol maç yaparak yenip veya yenilip bol bol para ve taraftar kazanabilirsiniz. İki takımda sizin nası olsa, ikisinde de kazanç sağlamış oluyorsunuz.

    Yanıtla
  2. Aynen katılıyorum Footbo City için farklı profil açıp arkadaş olup diğerine taraftar aktarılabilir, karşılıklı maç yaparak iki taraflı para ve taraftar kazanılabilir…

    Yanıtla
  3. Geri izleme: Digital Dünyam » Footbo City oyunu hilesi
  4. arkadaşlar bnde bi hile keşfettim çok işe yrıyor. mesela takımınızın moreli çok düşük dielm yükseltmek için 2 saatliğine filan eğlence mekanındaki etkinliğin bitmesine gerek yok. yeni bi facebook açın kullandıqınız facenizle yeni açtıqınız faceyle arkadas olsun. yedek facenizdede footbo city oynayn .yedek facenizden kendi footbo citynize amigo veya casus yollayın dha snra kndi kullandıqınz footbo citynizi acın ordada casusu veya amigoyu yakalayın hemen moreliniz yükseliyor.ama faceleri sürekli açıp kapatmak skıcı oluor.aynı anda girebilmek için google chrome indirin hem chromeyle hemde normal googlenizle girin sürekli uygulayın moreliniz yükselicek. inşallah işinize yarar.bu hile %100 işe yarar bilgisayarınızada asla zarar vermez. hepinize ii eqlenceler.inşallah bu hile size faydalı olur . :):):)

    Yanıtla

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.