Flash disk Usb den Windows 7 kurmak

Windows 7 işletim sistemini dvd sürücüsünde sorun yaşayanlar için  flash bellek(Usb) den kurabileceğinizi biliyor muydunuz. Bir kaç adımda usb flash diskinizi windows 7 kurulum diskine çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi sanal sürücü programı Daemon Tools hariç başka programa gerek kalmıyor.

İlk olarak flash diski Windows 7 dosyalarını yüklemek için hazırlıyoruz. Başlat > Çalıştır – Cmd yazıp cmd.exe üzerine sağ tuş tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Komut satırına DISKPART yazıp Enter’a basın. ardından gelen satıra LIST DISK yazıp Enter’a basın. Bilgisayarınızdaki hard disklerle birlikte takılı olan usb sıralandığını resimdeki gibi göreceksiniz.

list-disk

Burada, yanlış diski format atıp veri kaybına uğramamak için Usb diskinizin karşılık gelen Disk numarasını not alın, ilerideki komutlarda gerekecek.

Ardından sırasıyla alttaki komutları uygulayın. Burada uyguladığım komutları resimden de kontrol edebilirsiniz.

SELECT DISK DISKNO

Buradaki DISKNO az önce not adlığımız disk numaramız.Benim 2 olduğu için SELECT DISK 2 şeklinde komut uyguladım.

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

FORMAT FS=NTFS veya FORMAT FS=FAT32

Ben FAT32 olarak biçimlendirdim, eğer biçimlendirmede hata alırsanız diğer biçimlendirme sistemini kullanın.

ASSIGN

EXIT

usb-windows7-kur

Bunları yaptıktan sonra artık flash diskinize windows 7 dosyalarını kopyalayabilirsiniz. En başta belirttiğim Daemon Tools sanal disk programı ile bilgisayarınızdaki Windows 7 .iso dosyasını açın. Bunun yerine direk Windows 7 dvd sini çalıştırıp içindeki dosyaların hepsini flash diskinize kopyalayabilirsiniz.

usb-windows7-kur-flash-bellek-atma

Dosyaları flash diskinize gönderdikten sonra usb çıkartıp tekrar taktığınızda Windows 7 dvd disk görünümünde gözükecektir…

Format atarken bilgisayarın bios ayarlarından birincil diski usb olarak seçip bilgisayarı öyle başlatın. Bundan sonra standart format adımlarını uygulayın. Kolay gelsin….

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.