Facebook sayfa yönetim ayrıcalığı

Facebook sayfa yönetiminde bilinçlendi sanırım. Facebook sayfa yönetiminde büyük bir açık vardı, şöyle ki; kurduğunuz bir sayfaya arkadaşınızı yönetici yaptığınız zaman arkadaşınız sizin kurduğunuz sayfadan sizi yöneticilikten atarak sayfaya sahipleniyordu yani çalıyordu. Facebook buna bir çare geç de olsa getirdi.

Artık yöneticisi olduğunuz sayfada yeni yönetici, içerik yetkilisi, moderatör, reklam veren gibi rollerde kişi ekleyebiliyorsunuz. Sayfayı düzenle sekmesinden Yönetici Görevleri sekmesine gelerek mevcut yöneticilerin rolünü değiştirebilir yeni roller atayabilirsiniz.

Görevler ve roller şöyle;

Yönetici : Görevlerini yönetebilir, Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İçerik Yetkilisi : Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir ve paylaşımda bulunabilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Moderatör : Sayfadaki yorumları yanıtlayabilir ve silebilir, Sayfanın adıyla mesaj gönderebilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Reklam Veren : Reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

İstatistik Analisti : İstatistikleri görebilir.

Sayfaya herhangi bir rolde kişi ekleme için arkadaşınız olması veya facebook e-posta adresini yönetici görevleri kısmındaki yere girmeniz gerekmekte.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.