Android 4.1 Jelly Bean özellikleri

Google mobil işletim sistemi Android 4.1 sürümü Jelly Bean çıktı. Google I/O geliştiriciler konferansında tanıtılan işletim sisteminin ilk güncellemesini Nexus 7 isimli tablet aldı. Beraberinde Galaxy Nexus, google cihazları, Motorola XOOM, Nexus S bir kaç güne kadar 4.1 güncellemesi gelecek.

Yeni 4.1 android sürümünün ne gibi özellikleri fark oluşturacak derseniz; öncelikle geliştiriciler her zamanki gibi hıza önem vermiş. Daha hızlı işlem, geçişler, hızlı grafikler ile Jelly Bean mevcut işlemciyi daha hızlı maksimum seviyede kullanmayı amaçlamış.

Alttaki videoda eski Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile yeni 4.1 Jelly Bean hız testi yapılmış.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_DcrLvK7D20[/youtube]

Hız testinde de gördüğünüz gibi cihaz daha seri olmuş. Yeni diğer özelliklerinden bahsedecek olursak; çoklu e-posta ve resim gönderimi eklenmiş. Widget’ler daha kullanışlı halde otomatik boyutlandırma özelliği kazandırılmış. Sık sık mesaj, e-posta gönderenler için sevindirici bir haber daha klavyesi daha akıllı hale getirilerek, eski T9 mantığında otomatik bir sonraki harfi tahmin edebilecek. Fazla kullanılmasa sesli mesaj yazma özelliği de getirilmiş.

Son olarak Iphone siri özelliğine benzer sesli cevap verebilecek sistemde getirilmiş.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.