Dünya üzerinde anlık siber saldırılar

Öncelikle siber saldırı nedir sorusuna cevap verecek olursak; kişilerin bilgilerine, haklarına yönelik sanal(bilgisayar, mobil vb. platformlarda çalışan makinalar) yolla yapılan saldırı şeklidir.

Siber saldırıda en çok kullanılan yöntem Ddos(Dağıtık Hizmet Engelleme) saldırısı yönetimidir. Ddos, zararlı yazılımın(virüs, trojen vb.) internet ağında yayılarak nüfuz etmiş bilgisayarların toplu bir şekilde bir yerden yönetilerek belirlenen hedefe doğru saldırı yapılması şeklinde ortaya çıkan bu saldırı türüdür. Ddos saldırısınında ne kadar çok bilgisayar varsa bir o kadar şiddetli olur. Saldırının amacı hedefteki sunucuya yoğun istek gönderip, sistemi yavaşlatarak kullanılmaz hale getirmek.

Değişen be gelişen dünyamız da soğuk savaşın yanında siber savaşları da gittikçe artmaktadır. Dünya üzerinde yapılan siber saldırları anlık olarak aşağıda veya digitalattackmap.com web sitesi üzerinden kaynaklandığımız ekrandan izleyebilirsiniz.

Sistem üzerinden anlık veya geçmiş dönemlere ait siber saldırları görebilirsiniz. Ülkemizde ara ara saldırılar yapılmış, göze çarpan 12 Eylül 2013 tarihinde yapılan saldırı…

Yapılan siber saldırı haberleri

https://www.youtube.com/watch?v=qTjFbNanWLk

https://www.youtube.com/watch?v=AYC7fFX7f8o

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.