Digital Dünyam 2010 Mart ayı

Kimileri için kedilerin, kimileri için baharın ilk , kimileri içinse kira vergi ilk tasit ayı olarak nitelendirilen Mart ayı bizim açımızdan herkes nasıl geçti ise bizim için de öyle geçti. Bu ay içerisinde neler yazdığımızın index’ini oluşturalım dedik.(Kalın linker üzerine tıklayarak bağlatıyı yeni sayfada görebilirsiniz.) Kedilerin sahnelerini es geçsekte bu ay bizim için şöyle geçti;

Mart ayına girer girmez Excel şifre kırma programı başlığı altında excelin şifrelerini kırdık.

Artık olmazsa olmazı haline gelen facebook’taki istenmeyen kişileri nasıl engelleyebilir diyerekten Facebookda arkadaş engellemesini anlattık.

Telefon köşemizden; Taşınan numarayı sorgulama işine yarıyan siteden bahsettik. Ardından Cep telefonunuzu bilgisayardan yönetmenizi sağlayan program hakkında bilgiler verdik.

Bilgisayar köşemizden; doslarımızın kimsenin eline geçmemesi için Dosyaları kurtarılamaz şekilde silmeninprogram yardımı ile nasıl yapılacağından bahsettik.
Kış bitese de gelecek mevsime önlem açısından Doğal gaz faturasını düşürme yöntemleri hakkında bir dize bulabildiğimiz nasihatları yazdık.

Biraz reklam koksada Vodafone, kullanıcıları için sağladığı Vodafone günde 10 web sms bedava olduğunu hatırlattık.

Alexa duymuş, ne işe yarar diye merak edenler için Nedir bu Alexa başlığında altında bizimde işimize yarıyacak şekilde Alexa tanıtım yazısı yayınladık.

2008’den bu zamana her sene yapılan 2010 blog ödülleri yarışması için tanıtım yazısı ve ne işe yaradığı hakkında bilgiler yazdık.

Özellikle bayanların haklı olduğumuz halde bize kızacağını düşündüğümüz Ugg botların ayaklara zararlı olduğunu, aldığımız sağlam kaynaklar doğrultusunda bildirdik.

İstenmeyen, neredeyse her gün gelen, bakmaktan bıktığımız bazı spam türü Messenger mailleri engellemesi yöntemleri bilgisini verdik.

2010 1 Nisan’da başlayan Kontörden kuruşa geçiş nasıl olacağı, ne gibi değişiklikler getireceği hakkında bilgilendirme açısından haber yayınladık.
İnterneti görüntü kirliği oluşturan uzun linklerden kurtulmak amacı ile kurulan servislerden birinin; webmaster, blog sahiperi için Sitenize link kısaltma servisi nasıl yapılacağını gösterdik.

18 Mart Çanakkale zaferi anısına yakın bir arkadaşımızın yazmış olduğu Çanakkale şehitlerine mektup adlı yazıyı yayınladık.

Para kazanmanın kolay olmadığı bu zamanda, alıntı yapıtığımız işci-işveren arasında geçen sorulu cevaplı Akıllı olup para kazanmak adında küçük hikayeciği yayınladık.

İstanbul boğaziçi köprüsününde içinde bulunduğu Dünyanın en güzel köprü resimlerini topladık.

Kemanı ağlatan adam olarak nitelendrilen Farid Farjad’nın hayatı ve birkaç demo eserini, Farid Farjad kemanını dinleyin diyerekten yazı yazdık.

Digital Dünyam’nın 2010 Mart ayı böyle gelip geçti. Nisanın ilk yazısı ile görüşmek üzere. Yorumlarnızı bekliyoruz…

“Digital Dünyam 2010 Mart ayı” üzerine bir yorum

  1. Gerçekten mart ayında bir sürü şeyi bizimle paylaşmışsınız. Paylaşımlar benim işime yaradı. tesekkürler digitaldünya

    Yanıtla

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.