Blogger javascript kullanımı

Hep blogger ‘mı evet bu aralar öyle olucak yakında belki drupal’da diyebiliriz. Şimdili bi blogger’mıza bakalım. Javascript biliyorsunuz dinamik sitelerde olmassa olmaz özellikle blogger ve benzer yerlerde. Bu yazıda javascript ‘i bloggerda alternatif nasıl kullanıldığını yazacağım.

Javascriptin iyiside kötüsüde olabiliyo bazen kaynak aldığımız hosting yüzünden etkilenebiliyor vs kötü seyler olabiliyor. Örnek vermek gerekirse popüler googlepages ile js dosyalarımızı barındırabiliyorduk, artık barındıramayacağız çünkü kapatılıyor veya kapatıldı.

Peki ne yapmamız gerekiyo bedava ftp alanlara müracaat edelim yoksa ucuzundan buradan en ucuzundan web alanımı almak gerekir. Bence bunları yapmanıza gerek yok alttaki kodlar ile hicbir yere kaynaklık yapmadan kendi blogger hesabınızda yani kodlarınız içinde bunları yapabilirsiniz.

Kaynaklık yaptığımız javascriptleri bloggerımızda böyle barındıryoduk;

görüldüğü şekilde uygularsanız kimseye minnet etmeden javascriptlerinizi çalıştırabilirsiniz. Biraz kodlamada karışıklık olur ama sağdan soldan kaynaklık yerine kendi sitemizde barındırmamız daha mantıklı gelir.

“Blogger javascript kullanımı” üzerine bir yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.