Blogger hesabının durdurulması

Bu başlıktan daha kötü ne olabilir ki siber alemde. Günlerinizi verdiğiniz emek çaba ve dahası, bir sabah bakıyorsunuz hepsi yok olmuş. Evet google bazen hizmet şartlarına uymadığı kullanıcıların gmail, adsense ve bunların en kötüsü blogger hesabını durdurabiliyor. Hemde size hiç sormadan… Tabiki bunu sık sık yapmıyor, nadiren 1000’de 1 kişiye denk gelen kötü olaylardan biri.

Google eğer blogger hesabınızı durdurduysa bir nedeni vardır. Bunlardan; blog sitenize hatalı bir script veya hizmet şartlarına uygun olmayan kod, aşırı mail gönderme, telefon ile sms doğrulaması yapılmamış hesap. Bu gibi nedenlerden dolayı hesabınız bir süreliğine durdurulabilir.
Bu gibi durumlarda hemen telaşa geçmeyin! Google bu gibi durumlarda bazen durdurduğu hesabı 10 saatte yeniden aktif edebiliyo veya 24 saatte. 2 gün geçmesine rağmen bir hiçbir şey olmadı veya hesabınızı en kısa sürede geri almak istiyorsanız alttaki yönergeleri uygulayabilirsiniz.

-İlk olarak sms ile hesabınızı doğrulamayı deneyin! Cep telefonunuza gönderilen kodu girdikten sonra hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Hesabım devre dışı bırakıldı gibi durumlarda karşılaştığınızda burada ki linkten google’ ulaşabilir derdinizi yazabilirsiniz.

-Hesabınızda birtakım şüpheli aktiviteler olduğundan hesabınızın belki güvenlik açısından başkası giremesin diye durdurulmuşta olabilir. Bu yöntemlede alttaki link yardımı ile çalıntı formunu doldurarak hesabınızı yeniden aktif ettirebilirsiniz.
https://www.google.com/support/accounts

“Blogger hesabının durdurulması” üzerine bir yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.