Youtube video ekleme ipucları


Youtube ‘a dakikada ortalama 8 saatlik video eklendiğini biliyormuydunuz. Neyse öğrendiniz. Hepimiz video eklemişizdir belki youtube’a peki o videolarla oynadınızmı hiç, yüksek kalitede video nasıl eklenir videolar nasıl düzenlenir birkaç video ekleme ipucları.

Yüksek kalitede video için

Youtube’da yüksek kaliteli videolar izleyebildiğinizi biliyor muydunuz Genellikle belirlenen standartlarda izleyebildiğimiz görüntüleri, eğer destekliyorsa, URL adresinin sonuna getirebileceğimiz birkaç değişik kod ile yüksek çözünürlükte izleyebiliriz.

# &fmt;=18 (Stereo, 280*480 çözünürlük)
# &fmt;=22 (Stereo, 1280*720 çözünürlük)

Yüksek kalitede video eklemek

Youtube’da yüksek kaliteli videolar izleyebildiğiniz gibi kendiniz de yüksek kaliteli videolar yükleyebilirsiniz. Ekleme (embed) URL adresinizin sonuna ekleyeceğiniz aşağıdaki kodlar ile bu ayarlamayı yapabilmek mümkün.

# ≈=%2526fmt%3D18 (Stereo, 280*480 çözünürlük)
# ≈=%2526fmt%3D22 (Stereo, 1280*720 çözünürlük)

Videolardan alıntı yapmak

Bir videonun sadece içinden belli bir kesit izletmek istiyorsunuz. Ancak görüntünün süresi çok uzun. Aşağıdaki kod ile bunu yapabilmeniz mümkün. Buda 3. video ekleme ipucudu…

# #t=XXmYYs ( URL adresinin sonuna ekledğiniz bu kodda bulunan XX= dakikayı YY=saniyeyi simgeliyor)

 

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.