Tunçmatik Pro 650 kesintisiz güç kaynağı

Bir inceleme yazısı ile merhaba. Bu yazımda yaklaşık 4-5 aydır kullandığım Tunçmatik Digitech Pro 650 VA kesintisiz güç kaynağı hakkında bahsetmek istiyorum. Öncelikle şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı. Bir kaç kere elektrikler kesildi fakat güç kaynağım beni yarı yolda bırakmadı…

Ups’ler de her zaman tartışılmış olan konu ne kadar süre elektriksiz bağlı olduğu bilgisayarı çalıştırması olmuştur. 650 VA güç kaynağına bağlı bulunan; Bross 400w power supply li kasa, LG 21 inç monitor, logitech, 2+1 ses sistemi yaklaşık 10-12 dakika aralığında çalıştırmayı başardı. Sadece dizüstü bilgisayarımı 15-20 dakika aralığında çalıştırdığını da söylemeden geçmiyorum.

Öncelikle artı yönlerinden bahsedecek olursam; elektrikle çalışınca gayet sessiz, tek tuşla açılma kolaylığı, dijital ekran, zarif görünümü, en düşük modeli olduğu halde cömertçe kullanılmış port yuvaları.

Eksi yanları; güç kablosunun boyu kısa olması yaklaşık yerden 1,5 metre yükseklikten olan prize yetişiyor ama kesintisiz güç kaynağını neredeyse tam dibine koymanız gerekiyor, bundan dolayı alanı kısıtlı yerle de güç kablosunun kısalığı biraz saçma olmuş. Bir diğer eksi yanı güç te yani elektrikler kesildiğinde cıyaklama sesinin olması , o sesi kısma veya engelleme düğmesi yapılabilirdi. Alttaki videoda o sesi duyabilirsiniz.

Fiyat hakkında yorum yaparsak 150-190 TL aralığında makul bir fiyatta satılmakta şimdilik. Özetlersek ev kullanıcısı için ideal bir kesintisiz güç kaynağı…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cRUxdVQ-wUo[/youtube]

“Tunçmatik Pro 650 kesintisiz güç kaynağı” üzerine bir yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.