Psp ile bilgisayarı yönet

PlayStation Portable uzantsının kısa adı, sony nin oyuncağı. Yazıya ulaşanlara fazla bilgi vermeye gerek yoktur, bilenler bilir. Psp’nin geliştirilebilir, kırılabilir birçok özelliği var. Bunlardan bir taneside bilgisayar monitörünü psp ekranında kullanma yani psp ile bilgisayarı yönetme. Önceki yazımızda da psp ile arabayı yönetebiliyorduk. Peki nası olur, pspniz varsa ve kablosuz internet ağınız varsa veya kablolu bir şekilde psp ile bilgisayarı yönetebilirsiniz.
Pspdisp adlı program ile psp ekranınızı ikinci bir bilgisayar monitörü olarak kullanmanızı sağladığı gibi, bilgisayarınızı uzaktan kumanda edebileceğiniz ikinci bir mouse olanağı tanıyor. Programı buradan indirip başlayabilirsiniz. Kurulumu çok basit, programı indirdikten sonra psp usb bağlayın. Sonra programı kurmaya başlayın. Next vs. birkaç ilerlemeden sonra pspnize birkaç dosya atmasını söyleyecek. Psp’nizin takılı olduğundan eminseniz Copy files butonuna basarak kuruluma devam edin. Bittikten sonra sağ altta psp şeklinde açık programı göreceksiniz. Bundan sonra yapmanız gereken tek bir hamle kalıyor oda bilgisayarınızın adresini psp’nize söylemek. Bunun için bilgisayarınızın ip adresni öğrenmeniz gerekiyor. Bunu öğrenmek için Başlat-Çalıştır-cmd yazıp dos komut sistemine gelin ipconfig komutunu yazıp çalıştırarak ip adresnizi öğrenin 192.168.-.- gibi. Bu adresi pspnizi açarak oyun oynama yerine gerek Pspdisp programını açın resimdeki gibi. Üçgen tuşuna basarak öğrenmiş olduğunuz bilgisayarınızın ip adresini girin. İşlemler tamamdır ve son olarak bilgisayarınızdaki Pspdisp sağ alttaki programa sağ tuş tıklayarak options ‘tan Enable WLAN server on startup seçili hale getirin. Bundan sonra psp’nizdeki Pspdisp programını X tuşuna basarak kablosuz ağ üzerinden bilgisayarı evinizin istediği yerden yönetebilirsiniz.

Pspdisp programını indir

“Psp ile bilgisayarı yönet” üzerine 2 yorum

  1. Kardeş keşke 2 dosyayıda ayrı ayrı indirme linkinde verseydin.2 side Hotlife.com birini indirdim 2. yi indirmek için 30 dk beklemem gerekiyor:S Dikkat edin böylesi işlere

    Yanıtla

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.