Outlook da kural oluşturma

Microsoft Office Outlook programında kural oluşturduğunuz gibi web üzerindeki mail hesabında da(outlook.com, live hotmail, windowslive vb.) oluşturabilirsiniz. Microsoft’un sunduğu bu özellik sayesinde maillerinizi daha verimli kullanıp, yönetebiliyorsunuz.

oulook-kural-yapma

Office Outlook programında kural oluşturmak için bu(Kuralları kullanarak e-posta iletilerini yönetme) bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Biz web üzerindeki yani live.com daki mail hesabında kural nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

outlook-klasor-olusturmak

live.com dan Microsoft hesabına girdikten sonra resimdeki gibi sol menüden gelen-giden mailleri taşınacak klasör(ler)i Gelen kutusu üzerine sağ tuş tıklayıp Yeni alt klasör seçeneğine tıklayıp klasör(leri) oluşturuyoruz.

outlook-kural-olusturmak

Klasör oluşturduktan sonra Gelen kutusu üstünde bulunan Klasörler menüsüne sağ tuş tıklayıp Kuralları yönet seçeneğine tıklayın.

Gelecek sayfada mevcut kuralları yönetebilir, Yeni butonuna tıklayıp yeni kural oluşturabilirsiniz.

Yeni kural oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra gelen sayfada resimdeki gibi istediğiniz herhangi bir gelecek olan mail gönderenin mail adresi, adı, bilgi satırı konu, ileti eklerine göre klasöre otomatik taşıma için kural ekleyebilirsiniz.

outlook-kural-nasil-olusturulur

 

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.