Osm 2024 kaptan seçimi

Yakın zamanda  Online Soccer Manager(OSM) oyununda kullandığım, deneyimlediğim osm de en iyi kaptan seçimini ve oyuncuları paylaşmak için bu makaleyi yazıyorum. Neredeyse 10 yıldır ülkemizde de çok tutulan Osm oyununda kaptan seçimi kritik rol oynamakta.

Kaptan seçiminde dikkat edilecek temel bazı kriterler mevcut. Reel futbolda iyi döneminde olan futbolcuları kaptan seçmek faydalı olmuştur. Kaptan genellikle en iyi ve en yaşlı oyuncunun kombinasyonunda olmalıdır. Örneğin 24 yaşında 115 puanlı bir oyuncun varsa ve 33 yaşında 113 puanlı bir oyuncun varsa, 33 yaşındaki olan daha avanjlıdır. Fakat puan farkı beşten fazlaysa, daha yüksek puana sahip olan kaptan olması daha iyi olur.

Osm oyununa yeni başlayanlar için ise verebileceğim temel taktik şu cümleler olabilir; Formasyonunu değiştirmek veya oyuncularının rollerini ayarlamak faydalı olabilir. 4-3-3′ taktiğini her zaman kullanabilirsin fakat bazı detayları değiştirmelisin. Örneğin, “Defansa Yardım Et” taktiğini azaltabilir veya orta sahada daha fazla baskı kurabilirsin. Ayrıca, “Defansif” oynamak yerine “Dengeli” bir strateji denemek de işe yarayabilir.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.