Kebap dünyası facebook oyunu

kebap dünyası taktikleriBunca ekip biçtik, futbol, basketbol oynadık, yarıştık, çözdük bunun sonucunda enerji kaybettik öyle değil mi… Artık karnımızı doyuracak oyunlar oynamanın zamanı gelmedi mi! Bence geldi, bu kadar hareketlilikten sonra biç tiklerimizi pişirmenin, sunmanın vakti geldi. Yazıyı fazla gevelemeden sadede gelmek gerekirse başlıkta da hissedeceğiniz üzere bir facebook oyunu duyurmak istiyorum. Yerli Türk mutfaklarından tanıdığımız isminin duyulduğu anda tükürük bezlerinin gereğinde fazla çalıştığı kebap yani Kebap dünyası facebook oyunu…

CafeWorld tarzı bu sosyal oyun tamamı Türkçe dil ve arayüzüne sahip. Bünyamin ustanın öğüdü ile oyuna başlıyorsunuz. Herhangi bir ustanın dükkanını seçerek oyununa yani kebap dünyasına ilk adımınızı atıyorsunuz. Söyleyeceklerim bu kadar, illaki her oyunun olduğu gibi kebap dünyası oyununda hileleri, taktikleri vardır. Bu yöntemleri ilerleyen zamanlarda paylaşmak dileği ile…

kebap dünyası oyunu hilesi

Oyun hakkında daha detaylı bilgiyi uygulamandan kaynakladığım alttaki açıklamalarda bulabilirsiniz;

Nasıl yeni dükkân açarım ?

İlk başta sana 4 adet dükkân seçeneği sunulacak. Bu 4 dükkândan istediğini seçip içerisindekilerle beraber devralabilirsin. Eğer oyuna sıfırdan başlamak istiyorsan buraya tıklayabilirsin. Unutma bu düğmeye bastığın an tüm bilgilerin silinecek ve oyuna en baştan başlayacaksin. Bu aksiyonun geri dönüşü olmadığı için dikkatli kullanmanı öneririz.

Nasıl akçe kazanırım?

Müşterilerine sunduğun yemeklerden ve atladığın her seviyeden belirli oranda akçe kazanırsın. Bunun dışında her gün düzenli oyuna gelerek, görevleri yaparak çeşitli bonusları toplayabilirsin.

Yeni yemekler yapmayı nasıl öğrenirim ?

Yemek listende öğrenebileceğin yemekleri görebilirsin. Listedeki yemekleri öğrenebilmen için öncelikle malzeme listesindeki ürünlerin mutfağında bulunması gerekiyor. Bunun için paran ve akçene uygun ürünleri marketten almalısın. Malzeme sahibi olmak için tek yol tabii bu değil, her gün oyuna gelerek, arkadaşlarınla birbirinize hediyeler göndererek de hızlıca malzeme toplayabilirsin.

Dükkânımı nasıl düzenlerim ?

Tadilat sekmesinden dükkânın ile ilgili bütün görsel düzenlemeleri yapabilirsin. Yer dekorları, duvar dekorları, kapılar ve tematik dekorlar seni bekliyor.

Komşu dükkânları nasıl ziyaret ederim ?

Arkadaşlarım sekmesinden komşu dükkânlarını gezebilir ve verilen görevleri yerine getirebilirsin.

Eleman işlemlerimi nasıl yapabilirim ?

Çalışanlarım sekmesinden yeni eleman ekleyebilir ya da mevcut çalışanınızı kovabilirsin. Elemanı kovmak için çalışanlarım sekmesinden işten çıkaracağın elemanın üzerine tıklayarak açılan menüden “KOV” butonuna basabilirsin. Yine bu menüden çalışanınıza yeni görev atayabilir ve görünümünü değiştirebilirsin.

Dükkânıma gelen müşteriler hiçbir şey yemeden kalkıyorlar. Neden?

Kısaca, müşterinin talep ettiği yemeği pişiremiyorsun. Menünde mevcut olan yemeklerin pişebileceği türde ocaklar ve bu ocakların başına birer aşçı koymalısın.

Dükkânımı yenilerken eski eşyalarımı atmalı mıyım ?

Hayır. Buna gerek yok. Daha sonra dükkânını genişletirken bu eşyalar sana lazım olabilir. Bu eşyalarını stoklayabilmen için bir depon mevcut. Bu depoya tadilat sekmesinin altında ki depo sekmesinden ulaşabilirsin. Dilersen bu depoda ki ürünlerini belirli bir ücret karşılığı satabilir ya da daha sonra tekrar dükkânında kullanabilirsin. Böylece bu eşyaları almak için önceden verdiğin akçeler boşa gitmemiş olur.

Dükkânımı nasıl açıp kapatabilirim ?

Ekranın sol üst köşesinde ki AÇIK/KAPALI butonuna basarak dükkânını açıp kapatabilirsin. 30 dakikanın üzerinde ki dükkân açılışları kiraya tabidir. Dükkânın kapalı kaldığı durumlarda hiçbir şey kazanamazsın.

Oyuna giriş : http://apps.facebook.com/kebabworld/

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.