Google sesli arama artık Türkçe

Uzun süredir yurt dışında kullanılan yeni google teknolojisi Google Voice Search artık türkçe olarak da kullanılabilecek. Google sesli arama; aramak istediğiniz kelimeyi klavyedeki tuşlar yardımı olmadan sesli bir şekilde arama yapabilme teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde enter tuşu torunlarımıza anlatacağımız anı olacak 🙂

Mobile cephesinde kullanılan sesli arama teknolojisi ile yolda yürürken acıktığınızda akıllı telefonunuza lahmacun(Türk usulu) kelimesini seslendirdiğinizde Google Voice Search anında size en yakın lahmacuncuyu bulacak.

Arama yapan insanların şivelerine göre kendini yenileyen sesli arama teknolojisi, sadece İstanbul şivesi ile sınırlı kalmayacak. Gelen aramalar doğrultusunda kendini yenileyerek kullanıcılara daha çok şive yapısına uygun arama yapmalarına imkan sağlayacak.

Donanimhaber.com’un Google Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İÇİL ile yaptığı röportaj videosunda google sesli arama hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.