Astral yolculuk nedir

Halk arasında uyurgezerlik yani Astral yolculuk hakkında topladığımız bilgileri örnekleyerek açıklayalım.
Astral yolculuk, kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde esiri beden ya da Spiritüalizm‘de duble denilen süptil maddelerden oluşan bedeniyle fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade etmektedir. Örnek vermek gerekirse astral yolculuğa giren yani çıkan bir kişi evinin mutfağından bir bardağı alıp başka bir odaya götürebilir veyahut evinde, sokağında olanları görebilir. Fakat ileri düzey bir psişiklik yani bedene bağlı ruh isteyen ve her psişik insanında yapamayacağı derecede ileri bir boyutmuş.
Astral yolculuğun, okült ve teozofik kaynaklarda ve birçok araştırmacının çalışmalarında irâdi olarak fiziksel bedenden ayrılma şeklinde tanımlanmasına karşın (Dr.Scott ROGO, Leaving The Body, 1983), İngiliz parapsikolog Celia Gren bir ayrım yapmış ve fiziksel beden-dışı deneyimlerden irade dışı oluşanları için ekzomatik deneyim ecsomatic experience terimini ortaya atmıştır.

Kaynak http://tr.wikipedia.org

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.