4 adımda facebook hesabınızı tamamen silin

Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya platformunun önde geleni facebook’dan tamamen kurtulmak isteyenler için hazırladığımız yaz. Facebook hesabını tamamen silmek isteyenler için 6 adımda geri dönüşsüz facebook profil silmeniz için bu adımları takip edin;

facebook-hesap-silme

İzin verdiğiniz uygulamaları kontrol edin !

İlk adımda facebook hesabınızla bağlandığınız, hali hazırda kullandığınız uygulama ve siteleri kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü sildiğiniz de bu hesaplara ulaşamayabilirsiniz.

Uygulamaları kaldırın !

Mevcut uygulamalarınızı kontrol edip yerlerine başka hesabınızı(outlook, google vs) bağladıktan sonra uygulamaları kaldırın.

Geçmişi temizleyin !

En çetrefilli adım burası, facebook begeği, yorum, yer bildiri gibi bilgilerinizi kullanarak reklam amaç kullanabiliyor. Bunun için hareketler dökümündeki tüm hareketlerinizi tek tek silerek beğenilerinizi kaldırmanızı öneriyoruz. Bu adımı yapmazsanız facebook dan tamamen silinmiş olamazsınız.

Hesabı silin !

Ve yolun bittiği yer. Üsteki işlemleri yaptıktan sonraki yapacağınız bu son vuruş ile facebook hayatınızı geri dönüşümsüz kapatabilirsiniz. Buradan Hesabımı Sil sayfasına girin. Ve malum kutuya tıklayın.

Talimatlardan sonra hesabı nızın silinmesi biraz zaman alır. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yapmamanız gerekiyor.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.