Url kısaltma servisi kısa.com

Bir başka url kısaltma servisi daha. Google facebook youtube gibi büyük web siterininde kendilerince kısaltma servisileri bulunmakta. Bunlardan farklı olarak tinyurl , bitly gibi servislerine alternatif kısa.com tavsiye ediyoruz.
Yeni yayın hayatına başlamış olan kısa.com ile uzun uzaya uzuyan web adresinizi kısaltabilirsiniz. Özel url seçeneği ile kendinizde uzantıyı belirleyebilirsiniz. Türkçe karakterli alan adı üzerine kurulu olan kısa.com tasarım yönünden biraz sade görünsede işimizi görebilceğini söylüyor.
Peki ne işimize yarar derseniz, örneğin; günlük hayatta karşımıza çıkan uzun web adresini birine sms ile video linki gönderirken hepsini yazmak yerine adresinizi kısa.com aracılığı ile kısaltarak gönderebilirsiniz. Ayrıca linki akılda kalması daha kolay olur. Bunun gibi örnek çok, bir işe yaramasaydı google facebook gibi büyük web siteleri bu servisleri kullanırmıydı.

Siteyi denemek için kısa.com tıklayın…

Örnek olarak, Bu adresi; “www.digitaldunyam.net/2009/12/motorlu-tastlar-vergisi-odeme-ve.htmlkısa.com sayesinde “kısa.com/?XAQZT” bukardarcık yapabiliyorsunuz.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.