TTnet bulut ile verileriniz her yerde

Bi zamanlar hardisksiz bilgisayarlar olacak söylenilmiştide inanmamıştık. Tüm verilerimiz internet ortamında olup istediğimiz bilgisayardan veya platformdan ulaşılabilecek seviyeye gelecekmişiz demeden yavaş yavaş bu rüyanın gerçekleşeceğini görür gibiyiz. TTnet abonelerine bu günlerde NETDİSK ile Dosyalarınız Hep Yanınızda!‏ reklam maili posta kutunuza düşmüştür.

Peki nedir bu Netdisk olayı soracak olursanız; ilk cümlelerinde de açıklamaya çalıştığım gibi değerli, anlamlı verilerinizi güvenli(128 bit koruma) internet ortamında saklamaya yarayan sistem. Yani anlayacağınız artık verilerimizi internet de saklama devri yavaş yavaş başlamış durumda. TTnet abonelerine deneme amaçlı sunmuş olduğu ücretsiz 1 GB alanı kullanmaya başlayarak bulutlardaki deponuzu deneyebilirsiniz. Aylık 5 TL ücret ile 50 GB kadar verilerinizi depolayabilir veya daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız aylık 10 TL ücret ile limitsiz alanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bulut mimari üzerine kuru bu sistem sayesinde internetteki deponuza her yerden ulaşabilirsiniz. TTnet abonesiyseniz deneme paketi ile başlamanızı tavsiye ederim. www.ttnetbulutu.com adresine girip TTnet kullanıcı adı şifresi ile giriş yapın ve ardından ilgili programı indirip bilgisayarınıza yükleyin. Bu program, bilgisayarınızda ki verileri buluttaki deponuza taşımayı sağlayacaktır. Program Türkçe arayüz ile çalıştığı için kullanımı ve kurulumu çok kolay. Resimler yardımıyla da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulabilirsiniz.

Gelişen Türkiye internet ağ alt yapısı ile bu sistemin yaygınlaşacağına inanıyorum. Ancak bi taraftanda güvensizlik içinde dedikodu yapanları duyuyorum. Ya değerli verilerimize başka biri ulaşırsa ?….

2 Replies to “TTnet bulut ile verileriniz her yerde”

  1. bilgilendiğin için çok saol murat bu site baya işe yarar olmus…Emegine sağlık..

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.