Telefon kılıfı temizleme yöntemleri

Telefonunuzun bir klozet kapağından 10 katı mikrop taşıdığını biliyor muydunuz ? Yazıyı yazdığımız bu coronavirus mevsiminde veya farklı zamanlarda, mikroplara telefon kılıfınız yüzünden av olmaktansa önlem almak daha iyi değil midir ? Telefonunuza her baktığınızda size bakan o, sararan kılıfı aşağıda çeşidine göre paylaşacağımız yönetmelerle temizleyebilirsiniz.

Kauçuk veya silikon telefon kılıfı temizleme yöntemi;

Kauçuk ve silikon plastikten biraz daha hassastır, bu nedenle daha hafif bir temizleme solüsyonu kullanmanız gerekir. Bulaşık sabunu çözeltisi kullanarak başlayın ve lekeler çıkmazsa kabartma tozu deneyin.

Bunun için gerekli malzemeler;

 • Bulaşık sabunu
 • Su
 • Sünger, bez ve/veya diş fırçası
 • Kabartma tozu (isteğe bağlı)
 1. Bir kaba sıcak su ve bulaşık sabunu ekleyerek karıştırın.
 2. Çözeltinin içine bir sünger veya bez batırın ve kılıfı temizlemek için kullanın. Ulaşılması zor noktalara ulaşmak için diş fırçası kullanın.
 3. İsteğe bağlı olarak, lekeler çıkmazsa,  biraz kabartma tozu serpin ve ıslak bir diş fırçası ile fırçalayın. Sonrasında ılık suda 5 dk bekletin.
 4. İşlemlerden sonra kılıfı iyice durulayın. Sonrasın 1 saat boyunca kurutun.

Plastik telefon kılıfı temizleme yöntemi;

Plastik, diğer akıllı telefon kasa malzemeleri ile karşılaştırıldığında nispeten dayanıklıdır, bu yüzden çamaşır suyu gibi daha sert ve daha etkili temizleme çözümleri isabetli olacaktır. Çamaşır suyu kullanmak istemeyenler için ise bulaşık sabununu öneriyoruz.

Bunun için gerekli malzemeler;

 • Çamaşır suyu veya bulaşık sabunu
 • Su
 • Sünger, bez ve/veya diş fırçası
 • Bulaşık eldiveni
 1. Çamaşır suyu cildinizi ve akciğerlerinizi tahriş edebilir, bu nedenle bulaşık eldivenleri giyin ve iyi bir havalandırma için pencerelerinizi açın.
 2. Her bardak su için bir yemek kaşığı çamaşır suyu karıştırın ve bunu yaparken dikkatli olun.
 3. Tamamen kirden kurtulmak için 5 ila 10 dakika boyunca çözelti içinde yıkayın.
 4. Herhangi bir kir, kir veya leke kurtulmak için bir sünger veya bez ile durumda iyi bir fırçalama verin. Ulaşılması zor noktalara ulaşmak için diş fırçası kullanın.
 5. Çamaşır suyu çözeltisini çıkarmak için plastik kılıfı iyice durulayın. Sonrasın 1 saat boyunca kurutun.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.