Sahte Ttnet e-fatura virüsü

Kolay yoldan para kazanmak için gecesine gündüzüne katan bazı kötü hackerlar internet kullanıcılarını kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Daha çok mail yoluyla kurbanlarını kandırmaya çalışan grup, bu günlerde karşılaştığımız Ttnet e-fatura olarak yollanan virüs hakkında bilgilendirme, uyarı amaçlı paylaşım yapmak istiyoruz.

ttnet-sahte-e-fatura-maili

Resimdeki gibi Ttnet e-fatura mail servisinin bire bir kopyası olarak gelen hesap numarası, adı, ödenecek tutarı dahil yalan yanlış olan bu mailin asıl amacı e-fatura için bağlantı verilen pdf dosyasıymış gibi gözüken virüs. Virüsün ne gibi zararlar verdiğini bilemiyoruz ama zararlı bir dosya olduğunu garanti veriyoruz. Ttnet e-fatura servisinin bire bir aynısını olarak gelen mail gönderici adresi ttnet-bilgilendirme.net(sitenin Ttnet ile herhangi bir bağlantısı yok) olarak mail adresimize düşüyor. Gelen sahte e fatura mail içindeki görüntüle bağlantısına tıkladığınızda sıkıştırılmış rar dosyası bilgisayarınıza indiriyorsunuz. İndirilen dosyayı açmak istediğinizde yüklü olan anti virüs programı yakalarsa şanlısınız…

Bu gibi durumlarda bilmediğiniz kaynaktan gelen mail eklerini açmadan önce internet üzerinden dosya antivirüs taraması yapan sitelerden faydalanabilirsiniz. Dosyayı taratarak güvenliği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.