Microsoft sertifikaları

Microsoft Sertifikalı Sistem Uzmanı olarak kariyeriniz için büyük avantaj elde etmek isterseniz, bu yol haritasına mutlaka göz atmalısınız.

Microsoft Sertifikalı Sistem Uzmanı, kurum veya firmaların Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows 2003 ve Windows 2008 Server platformu üzerinde çalışan sistemlerin yönetimini, iş analizini, alt yapılarının tasarlanması ve uygulamasını sağlayabiliyor. MS Sistem Uzmanı olan bir kişi, bir organizasyona ait ağ alt yapısını, fiziksel ve mantıksal yapının gerekliliklerini belirleyebiliyor, sistem ve network yapısının kurulmasını veya meydana gelen sorunların çözümünde aktif rol oynayabiliyor.

Microsoft Sistem Uzmanlığı Sertifikası, uluslararası geçerliliğe sahip bir belgedir ve Microsoft sistemleri üzerindeki uzmanlığı kanıtlar. Kurum veya firmalar, bilgi işlem bölümlerine istihdam sağlarken, Microsoft sertifikasına sahip kişileri tercih etmektedirler.

Microsoft Sistem Uzmanı’nın yalnızca sunucu işletim sistemini bilmesi yeterli değildir. Bunun yanı sıra mesajlaşma ve güvenlik alanında da uzmanlık aranmaktadır. Microsoft çözümleri konusunda uzmanlık seviyesini yükseltmek isteyenler, MS Sistem Uzmanı özellikli ürünler (SMS, BizTalk, MOM vs…) üzerine kendini geliştirebilirler.

Çok Merak Edilen Sorular!

1- Sertifika sahibi olabilmek için MS Eğitimi alınmalı mıdır?

MS Eğitimi alınması zorunlu değildir. Eğitim yalnızca öğrenimi hızlandırır. Bir teknik konuyu öğrenmenin zamanını azaltır.

2- Eğitim alınacaksa nelere dikkat edilmelidir?

Eğitim almak için eğitim veren kurumun ve eğitimcinin kalitesi ve şimdiye kadar gerçekleştirdiği referansları göz önünde bulundurulmalıdır.

3- Eğitim esnasında yapılması gerekenler nelerdir?

Eğitim esnasında günlük çalışılmalı, internetten konularla ilgili forumlar takip edilmelidir. Öğrenilen bilgiler projelendirilerek uygulama yapılmalıdır.

4- MS Sertifikası için hangi sınavlara girilmeli?

Microsoft’un sitesinden bakılarak seçmeli ve zorunlu sınavları inceleyerek sertifika ihtiyacı olan sınavlara girilmelidir.

5- Nerelerde sınava girilmelidir?

Yetkili Microsoft sınav merkezlerinde sınava girilmelidir.

 

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.