Messenger mailleri engellemesi

İstemeyen kişileri engelleyebiliyoruz da, istenmeyen e-posta, mailleri nasıl engelleriz? Bazen absürük bazı sitelerden saçma sapan mailler gelir yaş, konu ayrımı yapmadan. Msn de bu mailleri kendince spam vs diyerekten ayırır, fakat hepsini ayıramaz.

İstemediğimiz bir siteden sık sık e-posta geliyor bunu düzeltemiyorsanız, e-posta ayarlarınızdan mail engellemesi yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak hotmail’inize girin. Sağ üst köşedeki Seçenekler sekmesinden Diğer Seçenekler sekmesine girin. 2. sıradaki Gereksiz e-posta kategorisinden Güvenli ve engellenen gönderenler bağlantısına tıklayın buradan 3. sıradaki Engellenen Gönderenler bağlantısına tıklayarak gelen yerde engellenen e-posta adresi veya etki alanı ekleyerek engelleyip, engelini kaldırabilirsiniz.

Bazen yanlışlıkla engellediğimiz e-posta adreslerinide bu yörüngeler sayesinde düzeltebiliriz. Mesela bilgisayardan internet üzerinden gelen reklam e-postaları sayesinde gelir elde edilebilen Süper Teklif servisinin e-postaları bu engele takılabiliyor. Bu ayarlar sayesinde reklam maillerinizi aktif veya pasif yapabilirsiniz.

One Reply to “Messenger mailleri engellemesi”

  1. sadece listeye eklemiş olmak yeterli olmadı,buna benzer anlatımlarda en sonunda “ok” butonuna tıklayıp işlemin onaylanması gerektiği de söyleniliyordu.fakat sayfada ok butonu yok?

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.