Instagramınızı Canlandırmak İçin 5 İpucu

Instagram hesabınızı canlandırmak için birbirinden kaliteli uygulamaların onlarca farklı özelliğini kullanabilirsiniz. İşte size başarılı olabilmeniz için 5 iyi ipucu:

Paylaşımlarınız İçin Bir Tema Belirleyin

Paylaşımlarınızı benzer filtrelerle düzenlemeye özen gösterin. Profilinize bakıldığında canlı ve renkli paylaşımlarınızın arasında duran soluk bir fotoğraf hemen dikkat çeker ve sayfanızı tutarsız kılar. Sizi en iyi anlatan filtreyi bulun ve tarzınızı yansıtan birkaç fotoğrafta deneme yapın. Bu konuda VSCO’nun ünlü filtrelerine göz atabilirsiniz.

Mesajınızı Görsele Yazmaktan Korkmayın

Instagram ekranlarında dolaşma hızınızı düşünün. Görsel ilgimizi çekmedikçe altındaki açıklamayı okumayı pek düşünmeyiz. Mesajınızı kısa ve net bir şekilde görsele yazarak dikkat çekin. Böyleye takipçilerinizi bakmak kadar okumaya da teşvik edersiniz. Canva’nın görsel üzerine yazı yazmanızı sağlayan özelliği sizi bu konuda mutlu edecektir. (https://www.canva.com/tr_tr/ozellikler/fotografa-yazi-ekleme/)

Kendinizi ve Amacınızı Tanıtın
Sayfanızın en önemli kısımlarından biri açıklamasıdır. Kısa, net ve anlaşılır olmalıdır. Tabi emojilerle biraz hareketlendirmenin hiçbir sakıncası yok. 2000’li yılların başında şekilli nicklerin ne kadar dikkat çektiğini hatırladınız mı? Nostalji yapmak isteyenler buraya (www.sekillinickyazma.com)

Paylaşımlarınızı Düzenli Yapın
Her şeyi aynı anda paylaşmak için heyecanlanmayın. Kaynaklarınızı planlı ve akıllıca sunun. #tbt etiketi ile paylaşabileceğiniz güzel bir fotoğrafınızı çarşambadan paylaşarak harcamak istemezsiniz değil mi? Hootsuite, Later, Buzzsumo gibi uygulamalardan paylaşım takvimi hazırlamak için yardım alabilirsiniz.

Hikayeleri İhmal Etmeyin
Profiline girmediğimiz çoğu hesabı, sürekli paylaştıkları hikayelerden takip ediyoruz. Takipçilerinizin dikkatini çekmek için sizin de hikayeleriniz güncel olmalı. Hikayeler daha eğlenceli, daha az çaba gerektiren ve hatta daha yaratıcı olabilirler. Bunu sağlarken boyutların, sticker ve giflerin sizi yormasına izin vermeyin. Canva, Unfold gibi uygulamalar görsellerinizi hızlıca şekillendirebilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.