Hafıza yaşı

hafizaEğitimle ilgili yazımdır bu. Çince olucak hafıza yaşını hesaplamaya çalışan flash oyun. Ne kadar doğrudur bilemeyiz ama hızlı okuma algılama konusunda bire bir diyebilirim. Her gün yapmanızı öneririm şiddetle. 10 adet farklı sayılar verip 1-2 sn bekleyerek gösteriyor. 3-5-7 tane sayıyı gördükten 1 sn sonra yerlerini tahmin ediyorsunuz. Hafızaya faydalı bu oyunun her gün oynanmasında bir zarar yok. Her defasında farklı sayılar veriyor.

Buraya tıklayarak oyuna başlayabilirisiniz

Farklı bir hafıza testi

beyninizin ilerleyen yaşlarınızda da dinç olmasını istiyorsanız, beyin egzersizleri yapmalısınız. beyninizi genç tutmak için her gün aynı şeyleri yapmaktan vazgeçin. beyninizi çalışır durumda tutmanız, ileride yaşayabileceğiniz hafıza sorunlarına engel olabilir. bunu başarmanın yolu, devamlı yeni bir şeyler öğrenmekten geçiyor. yabancı dil öğrenmeye çalışın, müzik aletleri çalmayı deneyin. beyninizi sürekli aktif halde tutun.

realage doktorları tarafından hazırlanan bu testi kendinize uygulayın ve beyninizin ne kadar genç olduğunu belirleyin:

tek ayak üzerinde durup gözlerinizi kapatın. dengenizi kaybetmeden duracağınız her an, sizin daha genç bir beyne sahip olduğunuzu kanıtlar. eğer 45 yaş ve üzeriyseniz, 15 saniyelik bir süre sizin için gayet iyidir. yanınızda duran birine süreyi ölçtürün ve dengenizin bittiği an konusunda net bir sonuç elde edin.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.