Galaxy S4’ü daha verimli kullanmak

Galaxy S4 kullanıcılarını ilgilendiren S4 ipuçları dolu haberle merhaba. Akıllı telefonların gün geçtikçe artan özellikleri yanında dezavantajları da geliyor. Bunların en en başında gelenleri enerji ve hız kaybı. Samsung’un şu anlık amiral gemisi Galaxy S4’ü daha verimli(hızlı ve daha az enerji) kullana bilirsiniz.

s4-verimli-kullanmak

Güç Tasarruf Modu

Cihazı alır almaz ilk aktif edeceğiniz özellik bu olmalı bizce. Bu mod sayesinde ekstra gereksiz dokunmatik hareketleri, cpu güç tasarrufu, ekran gücünü verimli bir şekilde içindeki yazılımı sayesinde yaptırabilirsiniz.

S Voice özelliği kapatılması

Bu özelliği kullanmıyorsanız(önemli özelliklerindendir ama genelde kullanılmaz), S Voice özelliğini ayarlardan pasif duruma getirerek home tuşuna bastığınızda ana ekranın daha hızlı açılmasını sağlayabilir, hem hızdan hem de pilden tasarruf yapabilirsiniz.

Ayrıca kullanmayı düşünmediğiniz Smart Scroll, S Beam, NFC, Air Gesture, Wifi, Bluetooth enerji ve işlemci ram gücü harcayan uygulamaları gerektiği zaman kullanırsanız S4’ünüzü daha verimli uzun süre kullanabilirsiniz.

7 Replies to “Galaxy S4’ü daha verimli kullanmak”

  1. Merhaba Murat Bey. Yaklaşık 1 ay önce aldığım Galaxy S4’üm 3-4 gündür S Voice’u otomatik açmaya başladı. Herhangi bir hareket bile yapmadan telefon uzakta dururken sürüş moduyla birlikte kendi kendine açılıyor ve gürültü yapıyor. Sürüş modunu kapatmak çözüm olmuyor, kısa bir süre sonra yeniden açılıyor. Sizce bu bir virüsten mi kaynaklanıyor, ne yapmak lazım? Teşekkürler..

    1. Fabrika ayarlarına geri döndünüz mü ? Bunu da yapıp hala düzelmedi ise en sağlıklı yetkili servisine götürmek…

  2. Selam, sorunu çözünce cevap yazmayı unutmuşum. Allahtan bu sayfanın bookmarkını gördüm de hatırladım. Çözümü cihazı kurcalaya kurcalaya birkaç günde bulabildim. Şöyle ki, SVoice uygulamasını açıp S4’ün sol alt butonundan çıkan menüden önce Settings’e, ardından Driving Mode’a girdiğimizde, en üstte karşımıza ‘My place for Driving mode’ diye bir tab daha çıkıyor. Buna tıklayınca gelen ‘Set my place’ tabından, S4’ün evimizi, işyerimizi ve aracımızı hangi yöntemle algılayacağını ve Sürüş modunu otomatik olarak açağını seçiyoruz. Ben bu otomatik açılma sorununu yaşamadan önce bu seçenekleri kurcalamış ve ev için Wi-Fi’ı seçmiştim. Evde Wi-Fi sürekli olarak açık olduğundan, ben SVoice’u kapattıkça kendiliğinden açılıyor, yine dışarı çıktığımda da bir Wi-Fi spotuna yaklaştıkça aynısını tekrarlıyordu. Sorunu çözmek için, her konum için gelen sensör seçeneklerinden ‘Hiçbiri’ni seçmek yeterli. Wi-Fi’ın dışında ‘Harita’ (Google Maps) ve Bluetooth da, çalışmak için sırasıyla internet bağlantısı ve aktivasyon gerektirdiğinden, sanırım baş ağrıtmayacak diğer seçenekler. Bu arada yazılarınızı ilgiyle takip ediyor yakınlarıma ve bilgisayarcı arkadaşlarıma forward’lıyorum. Mesleğinizde başarılar dilerim.

    1. Teşekürler Burak Bey, yaptım ve oldu. Telefonu formatlamaya gerek kalmadı

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.