Facebook profilini bilgisayara indirme

Facebook ingilizce üzerinden profilinizdeki resim, not, paylaşılan ögeler gibi verileri bilgisayarınıza indirmeniz için geliştirdiği yedekleme özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde iptal olan facebook hesabına üzülme derdi gibi bir sıkıntı-tasa kalmıyor, tabi iptal olmadan önce yediğinizi alırsanız….

Yedek alma işlemi facebook inglizce üzerinden yapıldığı için ilk olarak, profilinize girip sağ üst köşede bulunan Hesap – Hesap Ayarı kısmından dil seçeneğine gelip Ana Dil’i English(US) seçerek yedek alma işlemine başlayabilirsiniz.

Dilini değiştirdikten sonra Settings kısmından Download Your Information karşısında ki learn more linkine tıklayıp gelen sayfada Download butonuna tıkladığınızda facebook verileriniz hazırlanmaya başlıyor, tamamlandığında size zip dosyası şeklinde mail adresinize gönderiyor. Hazırlanma aşaması yaklaşık 1 saat sürdüğü için bu kısımda biraz sabırlı olmak gerekiyor. Gelen mailde güvenlik amacıyla şifrenizi tekrar girerek facebook yedeğinizi bilgisayarınıza indirebilir siniz.

2 Replies to “Facebook profilini bilgisayara indirme”

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.