Facebook da seninle en uyumlu kişiyi bul

Dışarıdan bir çok uygulamanın geliştirildiği Facebook’a WHO Search isminde yeni bir uygulama daha katıldı. Türk girişimi olarak bilinen WHO Search sayesinde facebook üzerinden; kişiliğinize, ilişki durumunuza, duygusal ve sosyal yaşantınıza en uygun kişi veya kişileri bulabiliyorsunuz.

Bunu yapabilmek için apps.facebook.com/whosearch/ adresinden bağlanıp, kişilik özelliklerinizi öğrenebilmek için WHO Search sizi bir ankete davet ediyor. Anket gayet basit, sorulan soruya alttaki size en uygun olan resimli cevabı tıklamanız yeterli oluyor. Sizden gelen bu cevaplar kişilik özellikleriniz adı altında alanda saklanıyor. Bundan sonra yapmanız gereken sadece size uygun; şehir, yaş, cinsiyet ve uyum tercih kriterlerini seçmek kalıyor. Bunun akabinde ara butonuna bastıktan sonra sizinle aynı cevapları veren(aynı olayda benzer duyguları yaşayan, çeşitli algoritmalar sonucunda) istediğiniz kriterlerde en uygun kişi veya kişileri listeliyor.

Bu listeleme sonunda görsel olarak(tip, güzellik, endam vs) uyumlu gördüğünüz kişi ile bağlantı kurabilmek, bilgilerine ulaşabilmek için WHO kredisi yükleyeyip akabinde mutlu sona ulaşıyorsunuz(Mutluyuz, Evleniyoruz…). Ve son olarak kredi sayfasında da göreceğiniz, Sean Maguire‘nın sözü ile yazıyı noktalamak istiyorum;

“Mükemmel değilsin. Bulacağın insan da mükemmel olmayacak. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız. Önemli olan bu.”

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.