Eski unutulan banka hesapları sorgulama

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yayınladığı web sitesi sayesinde eski unuttuğunuz banka hesabınızda paranızın olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Kanun gereği bankadaki hesabınıza 10 yıl boyunca herhangi bir işlem yapmadıysanız hesabınızdaki para devlete aktarılıyor.

Vatandaşları uyarmak, bilgilendirmek için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun hizmet verdiği web sitesinde adınız soyadınız ile yapacağınız aramada son 10 yıl içinde herhangi bir bankada işlem yapmadığınız hesapta paranız varsa bilgilendiriyor.

Tabi ki site şu anki hesabınız hakkında bilgi vermiyor. Çünkü sonuçlar herkes tarafından görülebiliyor. Eski unuttuğunuz banka hesabınızı sorgulamak için zamanasimisorgu.tmsf.org.tr burada ki bağlantıdan giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

eski-hesap-sorgulama

Bu çerçevede listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın ilgili şubesine geçerli kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, emanet hak ve alacakları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

One Reply to “Eski unutulan banka hesapları sorgulama”

  1. feyzullah yesil (içlek) 1978 yıllarında ben 5 yasında iken hesabıma yatırılan cok yüklü miktardaki paraya ulasamıyorum yıllık faizle yatırılmış ve bankadan hiç bir sekildede tebligat gelmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.