DDos saldırısı nedir

2007’de nam salmış hacker saldırılarından biridir. 50 kişilik bir otobüse 1000 kişinin binmesi gibi birşeydir. DDos saldırısı internet sitelerini yoğunluğa boğarak web sitesini veya dns sunucuları kullanılmaz hale getirmesidir. Günümüzde hala yapılmaktadır. Hatta bu yazıyı yazmadan 30 dk önce yapılmış DD 2 dakika boyunca DDos saldırısından nasibini almıştır.

DDos saldırısını hackerlar, internet kullanıcılarına e-posta vs yollarla bu tip kötü amaçlı yazılımları yükletmektedir. Bu saldırıyı yapmayı düşünen hackerlar bu şekilde yüklettikleri kötü yazılımları çok sayıdaki internet kullanıcılarının bilgisayarlarını istedikleri zaman istedikleri siteye, sunucuya binlerce sorgu göndermek için kullanarak DDos saldırısını gerçekleştirmekdirler. Böylece sunucular ve büyük web siteleri yoğunluktan dolayı kitlenip büyük zararlar görmektedir.

Alttaki DDos saldırı yapısını görsel olarak bakabilirsiniz.

En büyük DDos saldırısı 2007 Şubat ayında yapılmış. 13 büyük DNS servislerine saldırıda bulunulmuş. Böylece bu DNS servislerini kullanan diğer site sahipleride nasiplerini almıştır.

Hackerlar, bilgisayara bulaştırdıkları bu solucan ve truva atları sayesinde kurbanların bilgisayarlarından istedikleri zaman istedikleri sunuculara DDos saldırısı yapabilmektedir. Bundan dolayı antivirüs programı kullanılması herkes için tavsiyedir.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.