Clash of Clans taktikleri

Google Play(android) ve iTunes(ios) üzerinden ücretsiz indirebileceğiniz popüler sosyal strateji oyunu Clash of Clans oyununa yeni başlayanlar için ufak birkaç taktik paylaşmak istiyorum.

clash-of-clans-taktikleri

Öncelik klanınızı geliştirmek olsun. Yeni başlayanların yaptığı en büyük hata saldırı görevlerini bir an önce yaparak lig atlamanın peşinde. Futbol dan örnek verirsek, düşük kalitede futbolcuları olan bir takım şampiyonlar liginde ne kadar şanslı olsa da bir yere kadar gidip bol yenilgiyle geri döner. Bu şekilde düşünürsek, önceliğimiz klan seviyesinde tüm kaynak, ordu ve savunma malzemelerini mevcut seviyedeki en son seviyeye yükselttikten sonra köy binasını yükseltmek olsun.

Clash of Clans stratejik planlama ve rekabetçi hızlı muharebe karışımı bağımlılık yapan bir oyundur. Barbarlar, Savaşçı Sihirbazlar, Ejderhalar ve diğer güçlü dövüşçülerden oluşan bir ordu kurun. Bir oyuncu klanına katılarak yükselin veya Dünyanın sahibi olmak için kendi Klanınızı oluşturun.

En iyi saldırı savunmadır. Savaş anında en iyi saldırı savunmadır. Köyünüzün yerleşim biçimini sık olsun. Köyü bir kenara taşıyıp kare veya dikdörtgen şeklinde boş bir alan oluşturun. İlk önce savunma mekanızmalarını konuşlandırın. Sonra en içte köy binası ve depolar olmak üzere alanınıza taşıyın. Siz yokken köyünüze saldıranlar bu güçlü savunmadan dolayı yenilgi alarak hiç bir şey yapmadan size kupa kazandıracaktır.

Oyun için paylaştılarım şimdilik bu kadar. Bu sayfayı ziyaret eden Clash of Clans üstadlardan değerli taktik ve stratejilerini yorumlara bekliyoruz…

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.