Yapay zeka destekli terminal uygulaması

Örneğin, /etc/hosts dosyasındaki IP adresini değiştirmeniz gerekiyor. Birçok insan sed sözdizimini hatırlamaz ve terminal düzenleyicisini kullanmak zorunda kalabilir. Termius AI ile, Google’a başvurmadan veya bir terminal düzenleyicisi kullanmadan doğrudan yerinde yapabilirsiniz.

Sadece etc hosts dosyasında 64.227.107.215 adresini 147.182.229.184 olarak değiştir yazın ve Termius AI işini yapacaktır. Ayrıca, önerilen sed komutunu çalıştırmak için sudo gerektiğini de dikkate alacaktır.

Termius, her komut açıklamasına protokol, işletim sistemi veya Linux dağıtımı, kabuk ve ana bilgisayar etiketleri gibi bağlamsal bilgiler ekler. Bu bağlam, yapay zekanın belirli bir durum için doğru komutu oluşturmasına yardımcı olur.

  • Genel IP adresini al
  • 2022 ile başlamayan tüm zip dosyalarını sil
  • Bilgisayar ne kadar süredir açık
  • 1 MB’den büyük dosyaları bul
  • kullanıcı@klasör:tarih şeklinde komut istemi değiştir

Bunun yanı sıra, bu özelliğin bir parçası olan otomatik tamamlama, hala beta sürümündedir ve kullanımdan önce bilinmesi gereken teknik bir ayrıntıdır. Denemek isterseniz, bunu terminal penceresinin sağ üst köşesinden açmanız gerekir

Kaynak : https://termius.com/blog/boost-your-terminal-experience-with-ai

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.