WordPress 504 gateway time out hatası

Son olarak karşılaştığımız 504 gateway time out hatasında kısa çözüm olarak yaptığımız işlemi paylaşmak istiyoruz. 504 gibi hatalar birden fazla scriptin sonlanmayan bir işlem olduğunda Nginx servisi ilgili scripti çalıştırmaya devam eder, script sonlandırmadığından dolayı nginx servisi hatayı verir.

504 gateway time out hatası genel çözüm yolları olarak sırasıyla; sayfa yenilemeyi, farklı tarayıcı da denemeyi, flush DNS, farklı cihazda deneme, hata günlükleri kontrolü, eklenti kontrolleri, CND kontrolleri, sunucu ve son olarak hosting hizmeti alınan yer ile irtibat.

Biz bu yollardan eklenti kontrolünü yaparak çözüme kavuştuk. Şöyle ki login olmaya çalışırken 504 gateway hatasını alıyorduk. Bu da bizi güvenlik eklentileri ile alakalı tahmin ettik. WordPress jetpack eklentisini ftp den giriş yapıp plugin klasöründe ki jetpack eklentisinin ismini değiştirerek giriş yapmayı tekrar denediğimizde 504 gateway time out hatası giderilmiş oldu.

Ayriyeten ftp de advanced-cache.php dosyasını yedekleyerek silmemiz de bu sorunu çözüme kavuşturmaya yardımcı oldu.

WordPress 504 gateway time out hatası jetpack eklentisin den kaynaklanıyor diye kesin olarak ifade edemeyiz. Hatayı kısa sürede çözebilmek için tam olarak nereden kaynaklandığını tahmin etmek, kestirmek gerekir.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.