Windows 7 erişim engellendi hatası

İllaki bu sorun bir yerde çıkmıştır. Ör: System32 içinde host dosyasına birşeyler eklemek istediğimizde bu hatayı almışızdır. Hatayı çözebilmek için öncelikle sınırlı kullanıcı olmamak lazım. Sınırsız veya adminstrator kullanıcısı iseniz sorun yok, operasyona geçebilirsiniz.

İlk önce alttaki adımları takip ederek uygulayın !

  • Sahipliğini almak istediğiniz klasörü sağ tıklatın, ardından Özellikler’i tıklatın.
  • Güvenlik sekmesini, Gelişmiş‘i, ardından da Sahip‘i tıklatın.
  • Düzenle‘yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  • Sahipliği vermek istediğiniz kişinin adını tıklatın.
  • İlgili kişinin bu klasördeki dosya ve alt klasörlerin sahibi olmasını istiyorsanız,Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir onay kutusunu işaretleyin.
  • Tamam’ı tıklatın.

En çok takılınan noktada örnek vererek göstermek istiyorum. C:\Windows\System32\drivers\etc dosyasındaki host dosyasını değiştirme engelini kaldırmak için, etc klasörüne gelip sağ tuş tıklayarak özellikler seçeneğine giriyoruz.

Düzenleye tıklayıp, oturum açtığınız kullanıcıyı seçip düzenle butonuna tıklayın hemen altında bulunan Tam denetim ve Değiştirme kutularını checked layıp uygulayın. İşlem bu kadar, etc klasörü içindeki tüm dosyalarını sorunsuzca düzenleyebilirsiniz. Tavsiyem, işinizi bitirdikten sonra tekrar adımları izleyerek eski hale getirmek daha güvenli olacaktır.

Sorun hala devam ediyorsa buradan da yardım alabilirsiniz.

“Windows 7 erişim engellendi hatası” üzerine 5 yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.