Windows 7 de geçici internet dosyaları

Windows Xp işletim sistemli bilgisayarımız da internet de gezindiğimiz, resimler videolar gibi dosyaları depolama kapasitesine bağlı olarak görebiliyor, istediğimiz klasöre kopyalaya biliyorduk. Windows 7 ile bu dosyalama yeri değiştiği için Xp deki gibi ulaşamıyoruz.

Örneğin youtube da izlediğimiz bir videoyu veya müziği(amatör müzik) bilgisayarımıza indirmek için 3. parti programlara ihtiyaç duymadan bilgisayarımıza kayıt edebiliriz. Tarayıcı içinde gösterilen tüm verilerin bilgisayara geçici olarak kaydedildiğini söylememe gerek görmüyorum. Sözü fazla uzatmadan Windows 7 de internet explorer tarayıcısında izlenen, görülen kaydedilmiş verilere ulaşmak için yapmanız gereken;

Internet Explorer’ı açıp sağ üst köşedeki(veya başka bir yerde) internet seçenekleri inden Genel deki ayarlar butonuna(resimdeki gibi)

tıkladıktan sonra gelen form penceresinde dosyaları görüntüle butonuna tıklayıp geçici internet dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.